اثر موسیقی بر جنین

89173 381 اثر   موسیقی بر جنین

دانلود آهنگ جدید

شنیدن اولین حسی ‌است که جنین از طریق آن با محیط اطرافش ارتباط برقرارمی‌کند. هفته اول لقاح جوانه گوشهای یک جنین با میکروسکوپ دیده می‌شوند واز هفته ۲۰ حاملگی جنین صدا‌ها و تونهای اطراف را می‌شنود و موزیک را حس می نماید . امروزه از طریق موسیقی تراپی سعی می شود که روی جنین و مادرتاثیرات مثبت گذارده شود.

مادری که در زمان حاملگی یک قطعه پیانورا به طور مرتب گوش داده باشد کوچولو او بعدها شدیداً به این قطعه واکنش نشان میدهد همين طور نوزادان نارسی که باید برای مدت كمي از مادر جدا نگهداشته شوند از طریق موسیقی سعی می شود که رابطه لازم بین مادر و نوزاد برقرار شود بدین طریق از صدمات اقطعا لی پیشگیری شود.

یکی از اولین علایم شنوایی در جریان پخش آهنگ جهت جنین های ۴ تا ۵ ماهه در زایشگاه مادران لندن به اثبات رسید.موسیقی بتهوون -برامس- راک تند آنها را بیقرار میکرد موسیقی ویوالدی و موتزارت به آنها آرامش میداد.

جنین ها به ما میگویند که از صداهای بسیار زیاد بلند خوششان نمیآید ولی نه آنکه خواستار سکوت باشند.
در گریه نگاری از نوزادان دکتر هنری ترابی در استکهلم کشف کرد که نوازادان در نوع گریه دارای لهجه هستند که آنرا از گویش مادر در زمان حاملگی می آموزند.

در زمان حاملگی جنین جهت شنیدن صوت مادر مجهز تر است چون ولوم مادران ریز تر است صوت پدران بم تر .بخش های مربوط به شنیدن صداهایی با فرکانس بالاتر تا پیش از تولد کاملا افزایش کرده اند ولی بخشهای شنیدن صداهای بم تا قبل از سن بلوغ به درستی تنظیم نمیشوند.

جنین به دو وسیله میشنود:

۱ ) رسانای هوایی (صوت از خارج وارد بدن شود و شنیده شود)
۲) رسانای استخوانی ( لرزه های صوت از طریق حلق نای از طریق اعضای داخلی به جنین میرسد رحم اتاقک صدا تبدیل می شود .)
جنین بیشتر از طریق رسانای استخوانی میشنود پس هر چه مادر میگوید جهت جنین مفهوم تر است .

دکتر ابراهیم پور ضمن تاکید بر ارزش قرارگرفتن کودکان درمعرض موسیقی های کلاسیک گفت: «به مادران پیشنهاد می شود در زمان بارداری بویژه از ماه چهارم به موسیقی گوش دهند موسیقی هایی را انتخاب کنند که سبب آرامش راحتی درخود آنها شود. این عمل سبب كم شدن اضطراب مادر و جنین می شود.»

نقش پدر:

در واقع ولوم قلب مادر همیشگی اً درگوش جنین طنین انداز است، ارتعاش حرف ها و حرفهای مادر ازطریق قفسه سینه به جنین منتقل شده همين طور وجود رابطه های بیوشیمیایی بین مادر جنین نشانگر این مفهوم هستند که جنین رابطه قوی تر با مادر نسبت به پدر دارد.

پدرهای عزیز جهت حرف کردن با جنین می بایست دهان را در نزدیکی شکم مادر قرار دهند و شمرده و زیر حرف کنند. اگر ولوم شما خیلی زیر -خشم گین -اضطراب آور باشد ممکن است بچه یاد بگیرد از آن بدلهره و ترس د یا آنرا تکرار نماید . لیکن بیشترین صدایی که جنین شما میشنود صوت قلب شماست.

شما با آرامش صدایی ملایم را برای او ایجاد میکنید ولی اگر دایما مضطرب باشید کوچولو از طریق صوت قلب همآهنگ ی با ترشح آدرنالین در خون شما دایما مضطرب است .جنین از صداهای ناگهانی مثل میل کردن در به هم …. به شدت میدلهره و ترس د .

از هفته ۱۸ به بعد با همسرتان دعوا نکنید چون جنین میشنود تحقیقات نشان داده ضربان قلب جنین در دعوای پدر و مادر تا ۲ مساوی شده، حتی گزارش سقط جنین بعد از دعوای سخت هم شده است.

رابطه کلامی مادر با جنین و وابستگی آن به هوش:

در جواب به این سوال که مطالعه مادر در زمان بارداری و یا حرف های علمی در این زمان و حتی ذکر آیه های قرآنی و… منجر به ارتقا هوش در کوچولو می شود یا نه، مشاور خانواده معتقد است مساله هوش بیشتر جنبه ژنتیکی گاهی محیطی دارد، تحقيق قرآن و حرف های علمی، گوش دادن به موسیقی های ویِژگزینشه و… به مدت زیاد در بارداری، در ناخودآگاه جنین نقش بسته و بعدها در بزرگسالی فرد، تمایل بیشتری به این موارد پیداکند.

به طور کلی نظریه موجود این است که قرارگرفتن کودکان درمعرض موسیقی های کلاسیک در زمان جنینی، بعد از تولد، در زمان رشد حتی زمان دبیرستان سبب می شود که کودکان باهوش تر زیرک تر باشند. به طوری که در حال حاضر شواهد دلایل بسياري از این نظریه پشتیبانی می کنند.

کشف وسیله‌ای برای گوش دادن موسیقی بوسیله جنین!!

محققان وسیله جدید پخش موزیک طراحی کرده ‌اند که با کمک آن جنین می‌تواند در داخل شکم مادر به موسیقی گوش بدهد. وسیله جدید پخش موسیقی موسوم به «IPOD کودک» طراحی شده است.

به گزارش سرویس «علمی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این وسیله مجهز به یک کمربند منحنی تراز است که در داخل MP3 جاسازی می‌شود. همچنین مجموعه‌ای از بلندگوهای ویِژگزینشه است که ضربه‌ها لرزه‌ها را از موسیقی به جنین منتقل می‌کند.

اما متخصصین جهت این هدف استفاده از آهنگ ‌های کلاسیک را پیشنهاد می‌دهند!

این وسیله با تلاش محققان کانادایی ابداع شده در پشت کمربند آن سه مکانیسم خیلی ظریف وجود دارد که برای مادرانی که در انتظار تولد فرزندشان می باشند ، یک پیام آرامش بخش ارسال می‌کند.

واکنش‌های جنین نسبت به آهنگ

تحقیق دیگری بوسیله توماس آرورنی رنه فان در کار (محققان سرشناس بیشتر شدن کودک) انجام شد که در آن با مصرف از امواج اولتراسوند و تکنولوژی فیبراپتیک به نقد واکنش‌های جنین نسبت به موسیقی پرداختند. آنها درپیدا کردن د جنینی که در رحم مادر تحریک می‌شود، در زندگی آینده خود از نظر بینایی، شنوایی، زبان و مهارت‌های حرکتی پیشرفت قابل توجه ی خواهد داشت.

آنها همين طور درپیدا کردن د موسیقی جنین را آرام کرده و یاری می نماید او قبل و پس از تولد راحت‌تر بخوابد. با جود تحقیقات فراوان یافته‌های گوناگون، والدین واقعا نمی‌دانند بایستی چه کار کنند. نکته اصلی این است که باید جنین متولد نشده خود را طوری تحریک بکنید که احساس راحتی کند. اگر فکر می‌کنید پخش آثار موتسارت برای جنین، جهش بزرگی در زندگی بعدی او به حساب می‌آید، پس بایستی به قضاوت خودتان اعتماد بکنید . موزیک فقط زمانی جهت جنین خطرآفرین است که با صوت بلند یا به مدت زیاد پخش شود. به جمله دیگر، به جای این‌که در اتاق خود کنسرت و سمفونی راه بیندازید، جنین را با صوت آرام موسیقی مورد علاقه آشنا بکنید .

موسیقی تاثیر آن بر روی کودکان

دکتر لامونت می گوید: هر نوع موزیک که خودتان رفیق دارید، قابل اجرا است و می توانید از آن نیز برای جنین یا کودک خود مصرف بکنید ولی ترجیحاً آرامش بخش باشد. لازم به ذکر است، فرکانس های بم و باس خوب می توانند در مایع داخل رحم به حرکت درآیند برای جنین قابل شنیدن باشند.درتست های انجام شده روی یک خواننده اپرا به نام کاترین سنگلتن اپرا، معین شد ضربان قلب کوچولو را تغییر می دهد واین امر زمانی که تنالیته وریتم موسیقی عوض می شود، کاملاً محسوس است. لذا مصرف از موزیک های کلاسیک بخصوص موسیقی موتسارت تاثیر بسزایی بر کودک وجنین دارد.یک خواننده پاپ اعتقاد دارد موزیک را که درزمان بارداری همسرش برای پسرشان اجرا کرده است، ماهها بعد از فراغت همسر از زایمان برفرزندشان تاثیرگذارده است

او می گوید: قبل از آنکه پسرمان متولد شود بارها از یک موزیک معین استفاده کردم. بعدها زمانی که کودکمان ۴ ماهه شد، وقتی که گریه می کرد، با گوش دادن وشنیدن این موسیقی لبخند می زد وساکت می شد .«دکتر لامونت عقیده دارد؛چنانچه درسه ماه انتها بارداری از موسیقی معین «ترجیحاً کلاسیک» جهت جنین استفاده شود، او دریک سالگی با شنیدن آن واکنش نشان می دهد وموسیقی را درک می نماید . به عقیده کاترین سنگلتن تاثیر موزیک که بچه در رحم مادر خود بارها گوش می دهد حتی بیش از ۱۲ماه است

او می گوید: زمانی که درماه پنجم بارداری بودم درحال اجرای قطعه موسیقی ای بودم وفرزندم درتمام این مدت این قطعه را می شنیده است. ی که کودکم ۵ سال داشت بار دیگر این قطعه را اجرا کردم و او به مدت ۳ ساعت بدون آنکه کوچکترین حرکتی از خودنشان دهدیا خسته شود به این اجرا گوش می داد. موسیقی حتی بعد از تولد بچه و بخصوص تا قبل از سن ۷ سالگی نیز تاثیر خیلی بسياري در پرورش هوش وحافظه کودکان دارد.

درسال ۱۹۹۳ دو فیزیکدان کارشناس درامر پرورش وحافظه به نامهای گوردون شاو و فرانسیس رایچر۱۰دقیقه از ابتدای سونات نابغه بزرگ موزیک کلاسیک ولفگانگ آمادئوس موتسارت را جهت گروهی از دانشجویان دانشگاه کالیفرنیا اجرا کردند ونتیجه ای که پیدا کردن د،افزایش مزمان ی حافظه آنها بودبا این اثر باید بگوییم درسال ۱۹۹۸ درایالت جورجیای آمریکا دولتمردی به نام زل میلر جهت جمع آوری یک سی دیاز آثار کلاسیک تحت عنوان حافظه فرزندان را با موزیک بسازید مبلغ یکصدوپنج هزار پوند سرمایه گذاری کردو به کلیه نو مادرانی که در بیمارستان ها درانتظار زایمان بودند یا فارغ شده بودند یک نسخه از این سی دی را هديه کرد

برخی از مردم به این عقیده اند که تنها با گوش دادن به موزیک تاثیری بر روی کودکان صورت نمی گیرد بلکه می بایست ساز معین ی را آموخت. یک مادر انگلیسی صاحب دو فرزند دخمل می گوید: پدر من در آمریکا تحصیل کرده و کتابهای بسياري در مورد روانشناسی کودکان خوانده است،او همواره می گفت به موزیک گوش بکنید ولی بیشتر به موسیقی کلاسیک از تمام بیشتر به موزیک موتزارت چه برای فرزندانتان، چه جهت خودتان و چه برای جنین!

دلیل آنکه تاکید خیلی بسیار زیاد ی بر آهنگ موتسارت بخصوص جهت جنین شده است آن است که ریتم موسیقی او ۶۰ بار در یک دقیقه است که ضربان قلب کوچولو نیز با این ریتم مساوی ی می نماید بسیار زیاد شبیه و همگون است به همین جهت موزیک موتسارت تاثیر بسیار زیاد بسیار زیاد ی برجنین و بچه می گذارد. همان گونه که قبلاً هم گفتیم آرامش موسیقی کلاسیک در روحیه کوچولو و جنین تاثیر مثبت بیشتری دارد، تا یک موسیقی پر تلاطم و خشن اگر چه انواع مختلف موزیک بر روی کودکان تاثیر خاص خود را می گذارد، در مورد ریتم آهنگ می بایست بگوییم که ما می توانیم از برخي از موسیقی ‌های راک یا پاپ یا جاز که با ریتم کلاسیک همگام باشند نیز مصرف کنیم

در بررسي ای که دکتر رایچر همکارانش در آمریکا به عمل آوردند، نشان داده شده است که درسهای موسیقی و رابطه دادن آنها با سازهای گوناگون تاثیر بسزایی در هوش کودکان خواهد گذاشت

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان
ارزان
دانلود آهنگ جدید
نمونه سوالات
دانلود فیلم بزرگسال
دانلود آهنگ جدید ایرانی
عاشقانه
کاشمر
نسیم سافت
یکم عاشقانه
یکم عاشقانهکاشمردانلود آهنگ جدیدکلی فروشیسئو و بهينه سازيدانلود آهنگ جديدسايت تفريحي و سرگرمينسيم سافتنمونه سوال امتحان
دانلود آهنگ جدید ایرانی