بررسی بازار آنتی ویروس ها در ایران

3100 بررسی بازار آنتی ویروس ها در ایران

antikadeh

هرچند کرک و جعل نسخه ی اصلی برای تمام برنامـه ها حتی نرم افزار های امنتی را نمی توان نادیده گرفت، ولی آنتی ویروس ها را می توان جزء محدود کالاها نرم افزار ی دانست که کالاها اورجینال آنها را می توان در بازار ایران یافت کرد. تقریباً محصولات تمام شرکـت ها بزرگ جهان ی در ایران یافت می شود، که حضـور برخي پررنگ تر از بقیه است.

بسياري از کمپانی های توزیع کننده ویروسیاب ها بازار خرده فروشی محصولات خانگی را جدی نمی گیرند فقط بر بازار سازمانی و ورژن های شبکه تاکید دارند. که در این بین کوییک هیل مقام نخست را در این بین دارد و احتمالا یکی از عواملی که باعث کمتر شناخته شدن آن می شود عدم توجه این نکته باشد. هرچند که بازار کلاینتی تک فرد ه دردسرهای ویِژگزینشه خودش را داشته سود آنچنانی عاید کمپانی ها نمی نماید ولی عدم باعث از دست دادن یکی از مهمترین وسائل های تبلیغاتی می شود.

حضـور شرکـت های تولید کننده ضد ویروس مانند کسپرسکی، بیت دیفندر، آویرا کوییک هیل به صورت رسمی گاهي دیگر من عبارت ، مکافی، ای ست ناد۳۲، مکافی، سیمانتک به صورت غیررسمی مشهود است.

بلاشک بازار ایران فعلا در اختیار Kaspersky روس است ، هرچند رقبا بیکار ننشسته تمرکز زیادتری در کار های تبلیغاتی گرفته اند.

Bitdefender هرچند نمایندگان ایران را از لیست وبسایت اصلی شرکت خود خارج کرده است، اما به صورت چراغ خاموش مشغول ولی پر نور مشغول جذب نماینده و گسترش شبکه فروش است.

اما Avira همچنان آرام در بازار حرکت می نماید و به نظر می رسد با دارا بودن ۳ نماینده هدف میزان فروش به اهداف تجاری خود در بازار نزدیک شده است.

آنتی ویروس Quick Heal با افزودن نماینده باسابقه به نظر می رسد اندازه زیادتری از بازار را طلب می نماید . علیر دسترسی کم این محصول در ویترین مغازه ها، اما ورژن شبکه این آنتی ویروس توانسته در شبکه سازمانها حضـور جدی مثبتی داشته باشد.

آنتی ویروسهای غیر رسمی بازار مانند: Symantec, McAfee, AVG, Sophos, Eset Nod32 با توجه به گسترش محدودیت ها در بروزرسانی پشتیبانی در حال از دست دادن بازار شبکه ای خود و جایگزین شدن با بقیه هستند .

باید منتظر بمانیم و ببینیم که این کمپانی ها چگونه بازار را بین خودشان تقسیم می کنند و چه سهمی آنها را راضی می نماید ؟

مقايسه انواع مختلف آنتي ويروس ها
مقايسه آنتي ويروسها از ديدگاههاي مختلف:

انتي ويروسهاي غير ارجينال (رايتي يا كرك شده): ۱۰ درصد از ويروسها را تشخيص ميدهند.
آنتي ويروسهاي ارجينال وارداتي:۶۰ درصد ويروسها را تشخيص ميدهند.
انتي ويروسهاي ارجينال اخرين نسخه ها (آپديت شده): ۸۵ درصد ويروسها را تشخيص ميدهند.
انتي ويروسهاي ارجينال (اخرين ورژن ) بعضي شركتها : ۱۰۰ درصد ويروسها را تشخيص ميدهند.

هرچند كه اين آمار تخميني است. اما پشتيباني يكي از ضروريات آنتي‌ويروسها مي‌باشد. اما برخي از آنتي ويروس‌ها مانند كوييك‌هيل نسخه ‌ي كرك شده و رايتي ندارد اين از مزاياي امنيتي اين آنتي ويروس محسوب مي‌شود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان
ارزان
دانلود آهنگ جدید
نمونه سوالات
دانلود فیلم بزرگسال
دانلود آهنگ جدید ایرانی
عاشقانه
کاشمر
نسیم سافت
یکم عاشقانه
یکم عاشقانهکاشمردانلود آهنگ جدیدکلی فروشیسئو و بهينه سازيدانلود آهنگ جديدسايت تفريحي و سرگرمينسيم سافتنمونه سوال امتحان
دانلود آهنگ جدید ایرانی