موفقیت در کسب و کار

یکی از نکات مهم در انتخاب یک شغل توانمندی شخص در آن است.تعداد زیاد بسياري از کسب کار ها را می بینیم که در سال های اول کار شکست می خورند.دلیل آن چیست؟ یکی از اصلی ترین دلایل آن این است که فردی که کسب کار را راه اندازی کرده است تجربه زیاد ی در آن حوزه ندارد صرفا بر طبق یکسری شنیده ها وارد آن شده.بسياري از شغل ها از بیرون جذاب به نظر می رسند اما زمانی که شخص وارد آن ها می شود با چالش هایی مواجه می شود که هرگز فکر آن ها را نمی کرده است.

461 موفقیت در کسب و کار
فروشگاه اینترنتی رایگان

درآمد,راهنمای کسب درآمد میلیونی,کسب و کار اینترنتی,کسب درآمد اینترنتی,درآمد اینترنتی,کسب درآمد از اینترنت,کسب درآمد,زپو

چه شغلی را انتخاب کنم؟ فلان شغل خوب است؟ نظر شما در رابطه با شغل …چی هست؟

پیشنهاد های که من در جواب به موارد فوق دارم:

بر روی دارای ی ها و داشته های خود سرمایه گذاری بکنید .

کیست آن که صد گوسفند داشته باشد یکی از آن گوسفند ها گم شود او آن نود نه را وا نگذارد و به دنبال آن گم شده نرود! /انجیل لوقا

فهرستی از توانمندی ها و ی های را بنویسید.سعی بکنید هر چه که به ذهنتان می آید یادداشت بکنید .به عنوان مثال من یک خط تلفن همراه دارم.یک موتور سیکلت دارم،دو نفر رفیق دارم که در حوزه مواد غذایی کار می کنند(دقت بکنید ی فقط دارای ی مالی نیست،روابط آدم ی زیاد اوقات از ی های مالی خیلی مهم تر هستند !) ……

به جای اینکه دنبال نداشته ها بروید ببینید چه داشته های دارید از آن ها چه مصرف ای می توانید بکنید.

قبل از انتخاب هر شغلی مدتی در آن شاگردی بکنید !

بله شاگردی بکنید .اگر می خواهید بزرگی بکنید ابتدا باید در مساوی بزرگان سر خم بکنید از آن ها بیاموزید.وارد چه حوزه شغلی می خواهید شوید؟ فردی را پیدا بکنید که در آن حوزه به خوب یت رسیده باشد.به سراغ او بروید جهت او کار بکنید .وقتی که جهت کسی کار می بکنید با سرعت فوق العاده بالایی تجارب ارزشمند ی پیدا می بکنید که ممکن است در آینده نداشتن هر از آن ها باعث شکست کسب و کار شما می شد! در زمان کار کردن جهت افراد دیگر شما با چالش های آن شغل آشنا می شوید ،تامین کنندگان مواد اولیه را می شناسید ،با بازار ها، مشتریان رقبا آشنا می شوید جهت خود اعتبار کسب می بکنید .حداقل شش ماه در آن حوزه ایی که می خواهید کار راه اندازی بکنید ، کار بکنید بعد در صورتی که احساس کردید به توانمندی رسیده اید کار را شروع کنید.

قبل از تولید محصول،حداقل شش ماه آن محصول را در بازار بفروشید.

هدف تولید فروش است و تولید بدون فروش یعنی زباله!بسياري از افراد می روند به اصطلاح شاگردی می کنند و به فرآیند تولید کاملا مسلط می شوند ولی از یک چیز غافلند و آن بازار است .دانش بازاریابی می گوید به جای اینکه تولید بکنید بعد به دنبال مشتری یابی بروید ابتدا مشتری را بیابید و جهت آن تولید بکنید .

زندگی افراد با سابقه در آن شغل را نقد بکنید .

اگر می خواهید جنبه مالی کاری را ارزیابی بکنید افرادی را بیابید که سال های زیاد در آن شغل در حال کار هستند .به عنوان مثال چنانچه می خواهید وارد کار تاکسی شوید بروید افرادی را پیدا بکنید که ده سال هست در این زمینه کار دارند.اهمیت و وضعیت مالی آن ها را تحلیل بکنید آیا مطلوب شما هست یا نه؟برخي اوقات ممکن است در نگاه از بیرون ،درآمد های شغل کاملا با واقعیت مفرق باشد.با نقد وضعیت افرادی که در حوزه مورد نظر شما فعال می باشند می توانید به تخمین بهتری دست یابید.

با افراد موفق در آن حوزه مشورت بکنید .

در هر حوزه ایی که می خواهید کار بکنید ،افراد خوب در آن حوزه را بیابید با آن ها مشورت بکنید از آن ها روش ی بگیرید.به عنوان مثال چنانچه می خواهید وارد حوزه تولید قارچ شوید افرادی را بیابید که در این شغل به موفق یت های چشـم گیر رسیده اند ،با آن ها مشورت بکنید .اگر می خواهید زمینه روش رایانه کار بکنید ،آموزش گاه داران موفق را بیابید و از آن ها روش ی بگیرید.دقت بکنید با افراد موفق آن زمینه مشورت بکنید و نهبقیه زمینه ها.اگر می خواهید کارخانه تولید پروفیل upvc راه اندازی بکنید فردی که روش گاه رایانه موفق دارد الزاما نمی تواند مشاور خوب ی جهت شما باشد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان
ارزان
دانلود آهنگ جدید
نمونه سوالات
دانلود فیلم بزرگسال
دانلود آهنگ جدید ایرانی
عاشقانه
کاشمر
نسیم سافت
یکم عاشقانه
یکم عاشقانهکاشمردانلود آهنگ جدیدکلی فروشیسئو و بهينه سازيدانلود آهنگ جديدسايت تفريحي و سرگرمينسيم سافتنمونه سوال امتحان
دانلود آهنگ جدید ایرانی