نقد ارزیابی فیلم زیبا Deadpool (ددپول)

deadpoo 1 نقد  ارزیابی  فیلم زیبا Deadpool (ددپول)

دانلود سریال خارجی

Deadpool (ددپول) —-۱۲ فوری ه ۲۰۱۶ — اکشن،ماجرایی،کمدی —۱۰۸ دقیقه

کارگردان : Tim Miller

نویسندگان : Rob Liefeld, Fabian Nicieza

بازیپرهزینه : Ryan Reynolds, Morena Baccarin, T.J. Miller

خلاصه جریان : فیلـم در مورد وید ویلسون است. مامور سابق نیرو های مخصوص که به یک مزدور تبدیل شده فردی که مورد یک تست شرورانه قرار گرفت که به او قدرت های شفا بخشی تسريع شده بخشید شخصیت ددپول را به وجود آورد. به همراه توانایی های نو حس شوخ طبعی تاریک و مرموز خود، ددپول به دنبال شکار مردی است که نسبتا زندگی او را نابود کرده بود و…

منتقد: جیمز براردینلی – امتیاز ۸٫۸ از ۱۰

ددپول فیلم دیدنی ی ساختار شکن است. تا کنون هیچ فیلم زیبا کمیک پرخرجی آنقدر محتوای پر ریسکی ارائه نداده است. همين طور ددپول یکی از معدود فیلم زیبا های این نوع است که با درجه نمایشی R (ویژه بزرگسالان) به اکران در می آید. خدمت آن دسته از تماشاگرانی که معتقد هستند نوع ابرقهرمانی کهنه و قابل پیش بینی شده عرض می کنم که ددپول همان قدر شوک به سیستم راج فیلم زیبا های ابرقهرمانی وارد می نماید ، که چالش آب یخ به شما. بسياري این انتقاد را به جریان جاری فیلـم های ابر قهرمانی وارد می کنند که عموما بیش از اندازه تحت اثر خوب یت های تجاری مارول قرار گرفته همگی کم و بیش از عناصر دوباره تکرار ی و معین ی از فیلم دیدنی های مارول تقلید کرده اند که نخ نما شده اند. اما مجموعه فاکس قرن بیستم هم استراتژی ویِژگزینشه خود را برای فیلم جذاب های ابر قهرمانی ساخت دارد که به افتضاح «چهار شگفت انگیز» در ادامه به آن بی تذکر ی شد. ولی درمورد مورد ویِژگزینشه ددپول می بایست سپاسگزار باشیم که کاراکتر فیلم جالب را در ظرف فاکس جای می دهد نه مارول. تصور آن هم غیرشاید که مدیران محافظه کار دیزنی اجازه خلق فرد ی بی پروا مانند کاراکتر فیلـم دد پول را در یکی از فیلم جالب های مارولی می دادند. در مقایسه با ددپول، فیلم زیبا نگهبانان کهکشان اثری مودب و خودش بر رو است .

ددپول پاسخی است به نیاز آنانی که از نوع سوپر قهرمانی خسته شده اند. هیچ خط قرمزی در فیلم زیبا وجود نداره و هر چیز را که بتوان هجو کرد، هجو شده است. با تمام این اوصاف و علیرغـم انتقادات تند و تیز به این نوع ، هنوز ددپول جواب نیاز تماشاگر پاپکون خور خود را می دهد. با تمام این احوالات فیلـم هنوز هم هسته معین هالیوودی را دارد (هر چند که پیدا کردن آن سخت است). در ابتدای فیلـم خود فرد راوی جریان به ما می گوید که با فیلم دیدنی ی عاشقـانه طرف هستیم و ددپول در در انتها این عبارت را به ما ثابت می نماید . هرچقدر که اکران های ویِژگزینشه شب والنتاین شاید خنده آور مسخره به نظر آید، در انتها با رسیدن به حرف راوی این نکته به ما ثابت می شود که ددپول هم در اصل خود را تحت عنوان محصولی ویژه همین شب به ما عرضه کرده است. جریان اورجینال فیلم زیبا به صورت فلش بک به گفته می شود. در حال ولی کاراکتر اصلی فیلـم (با گیم رایان رینولدز)، که از قضا مساله کنترل خشم دارد به بیننده معرفی می شود. ددپول به علت شبیه بودن بیش از میزان صورتش به پنیر مکانی تازه، ماسک بر صورت می زند و به دنبال برآورده ساختن تنها آرزوی مستمر که همان کشتن آجاکس (با گیم اد اسکرین) به راه می افتد. آجاکس مردی است که باعث عمر جاودان اما کریه المنظری شخصیت اصلی فیلم دیدنی شده است. او اعتقاد دارد که آجاکس باعث قطع شدن رابطه خود با ونسا (با گیم مورنا باسارین) شده او را به شکلی غیر آدم ی مورد شنجه قرار داده است.

ددپول کلاسیک ضد قرمانی است که ما را بابت اینکه را محدود رعایت اخلاق مداری و عضلات پیچیده فیلـم های سوپر قهرمانی نمی نماید ، به تحسین وا می دارد. کاراکتر فیلم دیدنی بابت کشت کشتار، نقص عضو یا حتی شکنجه افراد دیگر هیچ احساس عذاب وجدانی ندارد. اما او این رفتار را چندان بدون انجام نمی دهد، اما کوچکترینِ این دلایل کافی است تا او هیچ حس پشیمانی از انجام اعمال خشن نداشته باشد. استایل نا متعارف فیلم جذاب ساز (تیم میلر) در ددپول با کمک فیلم دیدنی نامـه نویس و رایان رینولدز باعث می شود تا ما با فیلم جالب ی به اصطلاح ساختار شکن روبرو باشیم. فیلم زیبا به صورت مستقیم با مخاطب حرف می نماید (جریان را روایت می نماید )، و همچنین آن خود نیز از این نکته آگاه است که دارد از فیلم جذاب و بالاخص نوع سوپر قهرمانی حرف می نماید . برای مثال جایی در فیلـم از ملاقات با پروفسور اکس می گوید پس بدون تعلل از خود با صوت بلند پرسش می نماید کدامیک، استیوارت یا مکوای؟! از نقطه نظر رفتاری ددپول سبک «کیک اس» را به استفاده می گرد و از بعد شخصیت پردازی سبک «جیغ» را. ما از همان لحظه اول متوجه می شویم که با سبکی مفرق از کمیک بوک روبرو هستیم و مدت زمان فیلـم هم آن قدری کوتاه در نظر گرفته شده (۱۰۵ دقیقه) که مخاطب از محیط غریبی که در آن قرا میگیرد خسته دلزده نشود.

رایان رینولدز در جایی گفت بود ددپول آخرین فیلـم سوپر قهرمانی است که در آن بازی می نماید . این اولین باری نبود که رینلدز در فیلم زیبا ی سوپر قهرمانی ظاهر می شد. وی قبلا در فیلم جذاب X-Men Origins نیز به ایفای نقش پرداخته بود. هر چند تا الان رینولدز ابه احتمال زیاد لا به خاطر حضـور در فاجعه فانوس سبز به خاطر ما سپرده شده، اما سابقه او در فیلم جالب های Blade: Trinity R.I.P.D باعث شده بود تا عده ای از علاقمندانش از او عاجزانه درخواست کنند دور فیلم دیدنی هایی از این سبک را خط بکشد. ولی رینولدز با ددپول وجه دیگری از هنر را به نمایش میگذارد. زبان بازی های او در فیلم زیبا کاملا به کاراکتر آن می آید آن را باور پذیر زنده می نماید ، تا جایی که بیننده ناخواسته نسبت به سرنوشت وید ویلسون (کاراکتر فیلـم ) حساس می شود. نسخه ابتدایی فیلم دیدنی نامـه کاراکتر های جهش یافته را درون فیلم جذاب کرده بود، ولی در نهایت ممکن است فقط دو گروه (کلوژرها موجوداتی با نام عجیب با نام نگاسونیک تینیج وارهد) وارد فیلم دیدنی می شوند. در مقایسه بابقیه ابرقهرمانی ها، فیلـم از جلوه های ویژه به مراتب سبک تری استفاده می نماید ، اما به احتمال زیاد بخش بسياري از همین بودجه محدود صرف این دو گروه کاراکتر جهش یافته فیلم جذاب شده است. هیچ یک از شخصیت های بد فیلم جالب نه کاملا سیاه و نه تاثیر گذار هستند ، این محدودیت ها ضرر چندانی را متذکر ددپول نکرده است; کلا ددپول از اون گونه فیلم دیدنی هایی نیست که نیاز به فرد قوی کاریزماتیک بد داشته باشد.

هیجان و بحث علاقمندان حول این فیلـم قابل درک است. دلیل آینکه ددپول فیلم جذاب مفرق است. فقط قانونی که فیلم دیدنی زیر بار آن می رود این است که شخصیت مثبت می بایست با شخصیت بد بجنگد نه با فردی دیگر. ددپول برای موفق یت با یکی دو چالش مواجه است. اول اینکه ممکن است ماه لحظه ای و فوری ه برترین زمان جهت اکران یک ابر قهرمانی کمیک بوکی نباشد دوم درجه نمایش R فیلم زیبا است که به احتمال زیاد طیف بالایی از مخاطبین این گونه فیلم دیدنی ها را از تماشای آن باز می دارد. ولی ددپول به شکل غیر قابل باوری سرگردم کننده است همین نکته با کمک قدرت بالای تبلیغات دهان به دهان فیلم جالب را از همین اکنون به یکی از برنده های بلامنازع سال ۲۰۱۶ تبدیل می نماید .

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان
ارزان
دانلود آهنگ جدید
نمونه سوالات
دانلود فیلم بزرگسال
دانلود آهنگ جدید ایرانی
عاشقانه
کاشمر
نسیم سافت
یکم عاشقانه
یکم عاشقانهکاشمردانلود آهنگ جدیدکلی فروشیسئو و بهينه سازيدانلود آهنگ جديدسايت تفريحي و سرگرمينسيم سافتنمونه سوال امتحان
دانلود آهنگ جدید ایرانی