نقد و تحلیل فیلـم کاپیتان آمریکا : جنگ داخلی ( Captain America: Civil War )

phoca thumb l 12 نقد و  تحلیل  فیلـم کاپیتان آمریکا : جنگ داخلی ( Captain America: Civil War )

دانلود فیلم خارجی

« کاپیتان آمریکا : جنگ داخلی » از عبارت فیلم دیدنی هایی بود که قربانی اقدام هکرها در حمله به شرکت سونی پیکچرز شده بود. در سال ۲۰۱۴ فاش شد که پست الکترونیکی هایی بین امی پاسکال داگ بلگراد برای حضـور فرد مرد عنکبوتی در فیلم دیدنی « کاپیتان آمریکا : جنگ داخلی » بیان شده است ظاهرا هم با مخالف اولیه سونی پیکچرز که مالک حق نشر آن بود مواجه شده است. با اینحال در نهایت سونی بعد از ماه ها مذاکره راضی به مصرف از شخصیت مرد عنکبوتی شد تا مارول هم با خیال آسان به تبلیغ آن در این فیلم جالب بپردازد. « کاپیتان آمریکا : جنگ داخلی » به فاصله ۲ سال از اکران « کاپیتان آمریکا : جنگ زمستان » به اکران درآمده است. مابین تولید و ساخت این دو فیلـم اثر از انتقام جویان هم با نام « انتقام جویان : عصر اولتران » به اکران درآمده که نشان می دهد مارول سالهای خیلی پرکاری را پشت سر می گذارد.

جریان فیلم دیدنی سال بعد از اتفاقات فیلـم « انتقام جویان : عصر اولتران » که منجر به شکست اولتران شد رخ می دهد. در حال حاضر انتقام جویان که می بایست از پیروزیشان شادمان باشند، تحت فشار کشورهای عضو سازمان ملل متحد قرار گرفته اند تا کار هایشان زیر نظر آنها بصورت کنترل شده انجام شود. دولت آمریکا نیز معتقد است که خرابی ها خسارت های مالی جانی که گروه انتقام جویان در اخرین تقابلشان با دشمن برجای گذاشته اند قابل تذکر است آنها می بایست تحت نظر باشند. تونی استارک ( رابرت داونی جونیور ) که به نوعی را در این جریان مقصر می داند این توصیه را می پذیرد ولی در طرف مقابل، استیو راجرز ( کریس ایوانز ) معتقد است که کنترل شدن کار اعضای گروه انتقام جویان در نهایت منجر به كم شدن کارایی آنان از بین بردن جهان خواهد شد. دامنه اختلاف بین تونی استارک و کاپیتان آمریکا در نهایت به میزانی بالا می گیرد که این دو مجبور می شوند موافقانشان را به کنار خود بیاورند به تقابل مستقیم با یکدیگر برخیزند در حالی که انفجار یک بمب در حادثه ای تروریستی وضعیت را پیچیده تر می نماید و..

جریان « کاپیتان آمریکا : جنگ داخلی » بی شباهت به فیلم جالب اَبَرقهرمانی « بتمن علیه سوپرمن : طلوع عدالت » که اخیرا اکران شده نیست. در آن فیلم دیدنی نیز دو اَبَراسطوره محبوب با یکدیگر به مبارزه می پرداختند در اینجا هم مرد آهنی و کاپیتان آمریکا به فرق اندیشه هایشان، به مبارزه با یکدیگر بر می خیزند. اما « جنگ داخلی » در مقایسه با فیلم دیدنی « بتمن علیه سوپرمن » ورژن شلوغ تر رنگی تر اما پر هیجان تری محسوب می شود.

فیلم جالب نامـه و جریان در « کاپیتان آمریکا : جنگ داخلی » کیفیت قابل توجه ی ندارد و ضعف های بسياري چه در بخش پرداخت شخصیت ها چه در روند جریان وجود دارد. اینکه اَبَرقهرمانان گروه انتقام جویان بعد از اتفاقات « عصر اولتران » دچار یک فروپاشی حس ی شده اند و احساس می کنند که وجودشان می تواند به جهان آسیب برساند، جهت مخاطب این جریان قابل قبول است چراکه قبلی ه کمیک این فرد ها هم همـواره بر منش از خود گذشتگی و ایثار دلالت داشته است. ولی سازندگان در این عرصه پا را یک قدم فراتر گذاشته اثری را روانه سینما کرده اند که در بخش برانگیختن احساس ات تماشاگر قصد رسیدن به نقطه دست نپیدا کردن ی را دارد که در تقابل با خلق و خوی کلی این افراد است.

مساله دیگر جریان را می بایست ازدیاد قهرمانان مارول در این فیلم دیدنی دانست که به عبارتی حال هوای فیلم جالب را مشابه « انتقام جویان : عصر اولتران » کرده است. شخصیت های پر تعداد فیلم جذاب که مرد مورچه ای مرد عنکبوتی تازه واردترین آنان به شمار می روند، باعث شده اند فیلـم در بخش داستانی تمرکز ضروری را نداشته باشد و مخاطب هم هرگز اختلاف عجیب و غریب استارک و راجرز را درک نکند. تقسیم شدن جریان در بین کاپیتان آمریکا مرد آهنی باعث شده تا عنوان فیلم زیبا که « کاپیتان آمریکا » است کمی غیرلازم مفرق جلوه نماید. ممکن است چنانچه می شد یک جریان واحد از دیدگاه معین را دنبال کرد حداقل می شد همذات پنداری معین ی با یکی از قهرمانان جریان داشت اما به نظر نمی رسد که سازندگان فیلـم هم امیدی به باور کردن اختلافات بین اَبَرقهرمانان توسط مخاطبینشان داشته باشند!

در واقع می توان گفت داستان روند فیلم دیدنی نامـه « کاپیتان آمریکا : جنگ داخلی » به نحوی چیده شده که منجر به مبارزات موقعیت های اکشن بیشتر شود که اما ابدا نکته بد برای تاثیر اَبَرقهرمانی اکشن محسوب نمی شود. اما ایراد زمانی به فیلم جالب وارد می شود که سازندگان قصد داشته اند فرد پردازی فیلـم نامـه ای بیش از آنچه که واقعا این سری از داستانها ظرفیتش را دارند به مخاطب ارائه نمایند؛ همین امر سبب شده تا تلاش فرد های جریان جهت برانگیختن احساس مخاطب با شکست و عدم باورپذیری همراه باشد

با اینحال « کاپیتان آمریکا : جنگ داخلی » هرچقدر که در بخش فیلم جذاب نامـه دچار ضعف و فقدان است، در اکشن جلوه های جهت به بلوغ و توفیق رسیده. حضـور اَبَرقهرمانان پرتعداد مارول در این فیلـم که با تازه واردهای محبوبی از عبارت مرد عنکبوتی همراه بوده، سبب شده تا مبارزات جذاب و نفس گیری شکل بگیرد که کارگردانی برادران روسو در صحنه های اکشن قابل توجه تماشایی از آب درآمده است و حتمـا هر مخاطبی را راضی خواهد کرد. سکانس تماشایی مبارزه مرد آهنی و مرد عنکبوتی و همچنین سکانس فرودگاه را می توان از با کیفیت ترین لحظات فیلم زیبا نامید.

بازیگـران فیلـم که بعد از گذشت سالها دیگر به بازی در نقشهایشان عادت کرده اند، بازیهای خوب ی در نقشهایشان داشته اند. رابرت داونی جونیور با تکه کلامهای باطعم اش اما توانایی بالای بازیگری توانسته تونی استارک را پیچیده تر از هر زمان دیگری به عکس بکشد و جذاب ترین شخصیت فیلم جذاب به شمار می رود. کریس ایوانز نیز در نقش کاپیتان آمریکا کماکان برترین گزینش است بازیپرهزینه پرتعداد فرعی که اسکارلت جوهانسون هم حاوی آن می شود همگی به بهتر ی توانسته اند در نقش های خود حضـور یابند. تام هالند تازه وارد هم که در نقش مرد عنکبوتی نو جهت اولین بار در این فیلم زیبا ابراز وجود می نماید ، حداقل در نگاه اول قابل قبول است؛ هرچند که می توان گفت مورد های خیلی بهتری هم جهت گیم در نقش این شخصیت وجود داشته است.

« کاپیتان آمریکا : جنگ داخلی » اکشن جذاب و هیجان انگیزی دارد که به احتمال زیاد طرفداران و مخاطبین سینما را راضی خواهد کرد. پرواز ها انفجارها و تقابل اَبَرقهرمانان در این فیلم جالب به برترین نحو ممکن به تصویر کشیده شده است و کم کاری در این مورد وجود ندارد. « کاپیتان آمریکا : جنگ داخلی » اثر سرگرم کننده تمام عیار است که آمده تا حال طرفداران تلویزیون اکشن اَبَرقهرمانی را دگرگون نماید خوب به این کار هم خواهد شد. ولی در بخش فیلم جذاب نامـه داستان، « کایپتان آمریکا : جنگ داخلی » تلاش بیهوده ای برای اضافه کردن عنصر ” عمق ” به پرداخت فرد ها کرده است. برادران روسو خواسته اند اَبَرقهرمانانشان این بار بیش از هر زمان دیگری به ” فرد ” نزدیک شوند ولی در سوم پایانی فیلـم آنها را به اصل خویش بازگردانده اند تا ثابت کنند این اَبَرقهرمانان حداقل در این مقطع تغییر ناپذیر هستند و اختلافاتشان هم دعوایی بیهوده و زرگریست که زودتر از آنچه که سازندگانشان می خواهند رنگ می بازد.

منتقد : میثم کریمی

کاپیتان آمریکا : جنگ داخلی ( Captain America: Civil War )

کارگردان : Anthony Russo, Joe Russo

نویسنده : Christopher Markus ، Stephen McFeely

بازیگران :

Chris Evans … Steve Rogers / Captain America

Robert Downey Jr. … Tony Stark / Iron Man

Scarlett Johansson … Natasha Romanoff / Black Widow

Sebastian Stan…Bucky Barnes / Winter Soldier

Anthony Mackie … Sam Wilson / Falcon

Don Cheadle … Lieutenant James Rhodes / War Machine

Jeremy Renner …Clint Barton / Hawkeye

Chadwick Boseman …T’Challa / Black Panther

Paul Bettany …Vision

Elizabeth Olsen… Wanda Maximoff / Scarlet Witch

Paul Rudd … Scott Lang / Ant-Man

Emily VanCamp … Sharon Carter

رده سنی : PG-13 ( مناسب برای افراد بالای ۱۳ سال)

ژانر : اکشن

زمان : ۱۴۶ دقیقه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان
ارزان
دانلود آهنگ جدید
نمونه سوالات
دانلود فیلم بزرگسال
دانلود آهنگ جدید ایرانی
عاشقانه
کاشمر
نسیم سافت
یکم عاشقانه
یکم عاشقانهکاشمردانلود آهنگ جدیدکلی فروشیسئو و بهينه سازيدانلود آهنگ جديدسايت تفريحي و سرگرمينسيم سافتنمونه سوال امتحان
دانلود آهنگ جدید ایرانی