چهار زبان برنامـه نویسی که در سال نو بایستی به دنبال یادگیری آنها بود

490080 178 چهار زبان برنامـه  نویسی که در سال نو بایستی به دنبال یادگیری آنها بود

آموزش جاوا

آموزش برنامه نویسی جاوا

اکثرا فرد ان رایانه زمانی را در پشت سیستم های صرف تامل به این مساله کرده اند که کاش میتوانستند كار به نوشتن برنامـه ای ویژه نیازهای خود کنند. این ایده برخي وقتها هم منجر به آن شده است که عده ای در این راه پر مخاطره اما هیجان انگیز قدم بر دارند. اما همـواره گزینش زبان برنامـه نویسی مناسب، موضوعی حائز ارزش است این که در حال حاضر کدام زبان برنامـه نویسی متناسب با ایده های شما است؟
به گزارش «تابناک» برنامـه نویسی فرایندی چند بعدی، جذاب اما دارای مشقت های ویِژگزینشه خود است که نتیجه عینی آن را در وسائل ها پروگرام های کاربر دی مشاهده میکنیم. زمانی که یک برنامـه نویس با یک ایده روبرو می شود ، اولین پرسش این است که از کجا بایستی شروع کرد؟

با وجود تعداد بسياري از زبان های پروگرام نویسی در حال حاضر که اما هر کدام جنبه های خاص و نقاط قوت و ضعف ویژه به را دارند، شروع کار جهت تمام علاقمندان به پروگرام نویسی بسیار زیاد حائز ارزش است. احتمال دارد جواب به این پرسش را باید بر طبـق موقعیت فعلی و آنچه جهان ی تکنولوژی در حال حاضر یعنی در سال ۹۴ یا ۲۰۱۵ میلادی به آن نیاز دارد، ارائه کرد.

در اینجا فهرستی از چند زبان پروگرام نویسی را به شما معرفی میکنیم که حتی برای کد نویسان کار کشته هم میتواند یک شروع تازه باشد:

490080 178 چهار زبان برنامـه  نویسی که در سال نو بایستی به دنبال یادگیری آنها بود
۱ – برای طراحان پروگرام کاربر دی موبایل : Java، Swift و C#

در حال حاضر زبان پروگرام نویسی جاوا به عنوان بزرگترین و مهمترین زبان پروگرام نویسی برای نسبتا همه پروگرام های فرد دی موبایل بررسی می شود . به جهت آنکه پروگرام های اندروید به عنوان پر مخاطب ترین سیسـتم علت تلفن همراه اکثرا با این زبان طراحی میشوند. اما این زبان برنامـه نویسی چندان کنترلی بر روی ارتباطات Low-Level (رابطه مستقیم با سخت افزار) ندارد اما بدون فراگیری آن بخش اعظمی از فرصت های خود را از دست خواهید داد.

بعد از آن می بایست به زبان پروگرام نویسی نو پا به نام Swift اشاره کرد. زبانی که از طرف مجموعه اپل و بر مبنای مفهوم ها مفرق قرض گرفته شده از زبان های پروگرام نویسی مانند Objective-C، Ruby و Python طراحی شده است. چنانچه به دنبال طراحی نرم افزار کاربر دی نرم افزار برای iOS و OS X هستید، شدیدا به این زبان پروگرام نویسی نیاز خواهید داشت.

اما این زبان به سادگی Java نیست ولی دستور و گرامر یا Syntax آن به راحتی قابل درک است و همين طور به شدت مفرق باC/C++ و پایتون:
490081 944 چهار زبان برنامـه  نویسی که در سال نو بایستی به دنبال یادگیری آنها بود

در این بین نمی بایست از زبان های قدرتمند مایکروسافت یعنی مجموعه زبان های .NET و پیشرو ترین آنها یعنی C# نیز غافل بود. هر چند این زبان ویژه به طراحی App های موبایل طراحی نشده است، اما وسائل های فوق العاده مایکروسافت برای برنامـه نویسیApp های ویندوز و ویندوز فون در Visual Studio سهولت کار جهت طراحی این وسائل ها را دو چندان تهیه و تولید است. به جهت آنکه فراگیریC# یا هر کدام از زبان های دیگر .NET مانند VB یا F# شما را به یک گسترش دهنده سیسـتم ی قوی تبدیل خواهد کرد.

۲ برای آنها که به دنبال یادگیری ساده لحظه ای و فوری هستند : Python

پایتون جزو زبان های برنامـه نویسی است که اخیرا ارزش ارزش آن به شدت بروز نمود یافته است. این زبان توانسته است قدرت های را به رخبقیه زبان های دیگر از عبارت بقیه زبان های Script بکشاند تا جایی که اکنون مایکروسافت در Visual Studio وسائل ی مختص به پایتون قرار داده است:
490082 998 چهار زبان برنامـه  نویسی که در سال نو بایستی به دنبال یادگیری آنها بود

بسياري از وسائل های تحت وب با این زبان فوق العاده طراحی شده اند و همين طور موتور بسياري از بازی های مشهور مانند Sims 4توسط این زبان نوشته شده است زیرا این زبان قادر به حرکت فوق العاده سريع در بین اندازه زیادی از داده ها است. همين طور از دستور خیلی آسان ای برخوردار است که نسبتا هر فردی در مدت زمانی اندک قادر به فراگیری تسلط بر آن است. در نتیجه اگر به دنبال یادگیری یک زبان قدرتمند در مدت زمانی کوتاه جهت کد نویسی هستید، پایتون با کیفیت ترین مورد برای شما است، به ویژه آنکه یک زبان داینامیک هم است که دشواری های زبان های استاتیک مانند زبان های خانواده C را نیز ندارد.

۳ – برای علاقمندان به خلق شگفتی : C++

احتمالا سخن گفتن از زبانی که حتی پیش از اختراع مودم های Dial Up به وجود آمده در سال ۹۴ ۲۰۱۵ کمی مسخره به نظر آید اما C++ هنوز نیز یکی از قدرتمند ترین و فرد دی ترین زبان های پروگرام نویسی است.

حتمـا پروگرام نویسی به این زبان نیازمند صرف بسیار زیاد بسياري است و از توان بسياري از افراد خارج. اما نتایج حاصل از این مجاهدت به شدت متعالی و ممتاز است. اول از تمام آنکه تمام کد هایی که به زبان C++ می نویسید، زیاد زود تر از زبانهای سطح بالا یا High Level همچون C# یا جاوا پایتون اجرا می شود و دوم آنکه هیچ نیازی به نوشتن همه پروژه به این زبان نیست بلکه شما میتوانید کد ها و ماژول های خود در بین بسياري از پروژه های فعلی آیند به اشتراک بگذارید:
490083 352 چهار زبان برنامـه  نویسی که در سال نو بایستی به دنبال یادگیری آنها بود

از طرف دیگر احاطه این زبان به سخت افزار توابع API کد نویس را قادر به خلق شگفتی می نماید و کار با داده ها ورودی ها و خروجی های نرم افزار شاید در هیچ زبانی به اندازه C++ قدرتمند نیست. طراحی برنامـه هایی با ساختار C اما نیازمند صرف زمانی زیاد است ولی نتایج کار و منابع اندکی که برای اجرای نرم افزار مورد نیاز خواهد بود، ارزش این صرف را خواهد داشت.

۴ – جهت برنامـه نویسان شرکـت ی : R

این زبان برنامـه نویسی که با حرف انگلیسی R خودنمایی می نماید ، به ویژه برای پروگرام نویسانی طراحی شده است که نیازمند تولید نرم افزار هایی جهت داده کاوی در اندازه زیادی از داده ها و نمونه های آماری است. ای نزبان ۲۲ سال پیش طراحی شده اما تا به امروز همچنان گسترش یافته است:

490084 855 چهار زبان برنامـه  نویسی که در سال نو بایستی به دنبال یادگیری آنها بود
زبان برنامـه نویسی R با ساختار منطقی ویِژگزینشه خود جهت واکاوی و جستجو همين طور تحلیل پایگاه های داده عظیم مناسب است و پروگرام نویسان از این زبان جهت طراحی ساختارهای تصمیم گیری مدیریت منابع کمپانی ها مصرف میکنند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان
ارزان
دانلود آهنگ جدید
نمونه سوالات
دانلود فیلم بزرگسال
دانلود آهنگ جدید ایرانی
عاشقانه
کاشمر
نسیم سافت
یکم عاشقانه
یکم عاشقانهکاشمردانلود آهنگ جدیدکلی فروشیسئو و بهينه سازيدانلود آهنگ جديدسايت تفريحي و سرگرمينسيم سافتنمونه سوال امتحان
دانلود آهنگ جدید ایرانی