کرواسی، باورنکردنی و دیدنی

%name کرواسی، باورنکردنی و دیدنی

تور کرواسی

روزی روزگاری کرواسی یکی از رازهای پنهان اروپا بود. زیبا یی طبیعت آن و شهرهای جاودان آن یادآور دیدنی مدیترانه ای بودند، ولی این چیزها متعلق به ۳۰ سال پیش است. اکنون دیگر زخم های تاریخ به روی این شهر جوش خورده اند و مسافرین اروپایی دوباره در حال کشف زیبا یی کرواسی می باشند . از گردشگاه های باکلاس ساحلی گرفته تا پارک های ملی و حیات وحش آن دوباره این کشور را جزو مقاصد محبوب تفریحی کرده اند.

۱٫ساحل دالماسی (Dalmatian coast)

این ساحلی، ساحلی افسانه ای است و در واقع یکی از قشنگ ترین دراماتیک ترین خطوط ساحلی اروپاست. ساحل دالماسی صدها مایل امتداد دارد زمانی مرز امپراتوری ونیز بود است و بخاطر مجاورت با ویرانه های رومی، معماری قرون وسطایی و مناظر رمانتیکش معروف است. سفر جاده ای در امتداد این ساحل، بهتریـن راه جهت کشف بسياري از قشنگ یی های کرواسی است. شما از کنار صخره های شگفت انگیزی می گذرید و شهرهایی مانند اسپلیت و زادار را می بینید. معماری مبهوت کننده اسپلیت مجموعه تاریخی آن در لیست میراث جهان ی یونسکو قرار گرفته است زادار سواحلی خوش منظره دارد می توانید عکـس های فوق العاده ای در کرانه آن بگیرید.
ir2374 کرواسی، باورنکردنی و دیدنی

۲٫دوبرونیک (Dubrovnik)
دوبرونیک شهری بندری است که با عنوان “مروارید آدریاتیک” مشهور شده است و زمانی حکومت قوی و ثروتمندی داشت. امروز بیشتر شبیه موزه ای زنده است که کیفیت قرون وسطایی دارد و پر از کلیساهای باروک توریست های کنجکاو است که در پیاده رو های مرمری خیابان های آن می گردند. هیچ سفر ی به کرواسی بدون بازدید از دوبرونیک کامل نیست، زیرا این شهر شیک پر از کافی شاپ های باکلاس و رستوران های شیک است. تاریخچه فرهنگی، معماری شگفت انگیز و محله شهر گذشته از محل هایی هستند که به احتمال زیاد ً باید از آنها بازدید بکنید . جرج برنارد شاو زمانی راجع به آن نوشت: “آنهایی که به دنبال بهشت روی زمین می گردند باید به دوبرونیک بیایند و بهشت را پیدا کنند”، به نظر ما به توصیه جرج برنارد شاو گوش بکنید به احتمال زیاد ً سری به این شهر بزنید.
ir2374 4 کرواسی، باورنکردنی و دیدنی

۳٫ ساحل برلا (Brela Beach)
ساحل برلا در ماکارسکا ریویرا واقع شده است و به عنوان یکی از زیبا ترین سواحل کرواسی شناخته می شود. در سال ۱۹۶۸، این ساحل عنوان “اسطوره آدریاتیک” را کسب کرد که علتش احتمـا لاً آبهای زلال و پاک ، شاخابه های ژرف، مناظر باشکوه و تفرجگاه بادگیر سبک ویکتورین است. در بین آبهای فیروزه ای آن، صخره کامن برلا قرار دارد که نماد ساحل برلا محسوب می شود.
ir2374 6 کرواسی، باورنکردنی و دیدنی

۴٫ پارک ملی جزیره ملیت (Mljet Island National Park)
جزیره ملیت جنوبی ترین و شرقی ترین جزیره دریای آدریاتیک در منطقه دالماسی است. در بخش شمال غربی این جزیره ناحیه حفاظت شده ای وجود دارد که پارک ملی “Mljet” نام دارد. قشنگ یی آن منحصر بفرد است، زیرا دو دریاچه شور را بهم وصل می نماید و مناظری غنی از جنگل دارد. می توانید در کنار چندین دریاچه آن پیاده روی بکنید ، یا دوچرخه اجاره بکنید در بین جنگل های آن دوچرخه سواری بکنید . همين طور می توانید در حوالی صومعه بندیکتی پرسه بزنید و نمازخانه کوچک مجاور آن را مشاهده بکنید . این ناحیه از جزیره اصلی ، با قایق ساعت و نیم فاصله دارد. سفر به این جزیره واقعا ً ارزشش را دارد.
ir2374 8 کرواسی، باورنکردنی و دیدنی

۵٫ شهر رووینج (City of Rovinj)
این بندر کوچک فعال ماهیگیری در راستای شبه جزیره ایستریا واقع شده است و خیلی سریع دارد تبدیل به گردشگاه توریستی محبوبی می شود که هنوز نیز بسیار زیاد از بومی های آن به زبان باستانی و رمانتیک ایستریایی حرف می کنند. این بندر مدتها یکی از خوش منظره ترین شهرهای مدیترانه بوده است و خانه های آن گویی با پاستل نقاشی شده اند. گاهي از نمادهای معروف شهری آن عبارتند از باسیلیکای سنت اوفمیا پارک جنگلی زلتنی.
ir2374 12 کرواسی، باورنکردنی و دیدنی

۶٫ جزایر ویز (Vis Islands)
این جزیره زیبا که در آن گذشت زمان فراموش می شود در شمالی ترین نقطه ساحل قرار گرفته است. جمعیت آن ۴۰۰۰ نفر است و اکثرا پایتخت خوش خوراکی آدریاتیک شناخته می شود. با رستوران های عالی که زیر معماری سبک ونیزی قرار گرفته اند، غذاهای سنتی کرواسی آشپزی اروپایی را می توانید به سبک مدیترانه ای آن تجربه بکنید . بیشتر نقاط جزیره پوشیده از زیتون زار تاکستان است برای استراحت تفرج گردشگـران ایده آل هستند .
ir2374 14 کرواسی، باورنکردنی و دیدنی

۷٫ ساحل زلاتنی رات (Zlatni Rat Beach)
زلاتنی رات به معنای “شاخ طلایی” است و نماد آبتل شنی غیر عادی با سواحل ماسه ای سفید آبهای فیروزه ای است که ۳۶۰ درجه نمای اقیانوس از آن پیداست. اطراف آن پر از کاج زار است در این آبها می توانید انواع ورزش های آبی را انجام دهید. چنانچه از استآسان روی شن ها خسته شدید، می توانید در بین کاج زارها گردش بکنید .
ir2374 18 کرواسی، باورنکردنی و دیدنی

۸٫ هوار (Hvar)
هوار عنوان “ملکه دالماسی” را کسب کرده است اکثرا به عنوان سبزترین و پرخورشید ترین جزیره از جزایر کرواسی شناخته می شود. چشـم اندازهای این جزیره حاوی مزارع وسیع استخدوس، زیتون زارهای انبوه و تاکستان های زیاد می شود. شهر هوار مرکز فرهنگی جزیره است و با سواحل شنی بیشمار، پر از کافی شاپ ها و رستوران های شیک است.
ir2374 20 کرواسی، باورنکردنی و دیدنی
۹٫ پوولیا (Povlja)
این شهر بندری کوچک در خط ساحلی شمالی جزیره براک قرار گرفته است. این شهر پر از تاریخ است و مکان قرار گرفتن ویرانه های کشتی روم باستان یک باسیلیکا متعلق به قرن پنجم است. خانه های سنتی قشنگ و لنگربعضی باشکوه در آن قرار دارد که باعث شده این بندر جزو زیبا ترین مقاصد تفریحی کرواسی قرار بگیرد.
ir2374 21 کرواسی، باورنکردنی و دیدنی

۱۰٫پارک ملی دریاچه پلیتوایس
پارک ملی دریاچه پلیتوایس ( Plitvice Lakes ) در کشور کرواسی از مشهور ترین جاذبه های توریستی جهان است که در سال ۱۹۷۹ در لیست میراث جهان ی یونسکو جای گرفت. بازدید از این دریاچه ها که نسبتا در بین شهر پایتختی Zagreb و شهر ساحلی Zadar واقع شده اند، بشدت توصیه می شود. زیبا یی و شکوه این پارک را می توانید در ۱۶ دریاچه ای ببینید که بوسیله سری آبشار به یکدیگر متصل شده اند و در اعماق جنگلی مستقر شده اند که محل زندگی آهوهای کوهی، خرس ها، گرگ ها، گرازهای وحشی گونه های نایابی از پرندگان است . مساحت این پارک حدود ۳۰۰ کیلومتر است این درحالیست که زنجیره ی دریاچه ها به بیش از ۸ کیلومتر می رسد.

اختلاف ارتفاع زیادی نیز در زمین این پارک وجود دارد که در بلندترین نقطه به ۱۲۸۰ متر و در کوتاه ترین نقطه به ۳۸۰ متر می رسد. ولی اختلاف ارتفاع بین دریاچه ها تنها ۱۳۵ متر است. بلندترین آبشار این پارک با ۷۰ متر ارتفاع، Veliki Slap نامیده می شود.
ir2374 24 کرواسی، باورنکردنی و دیدنی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان
ارزان
دانلود آهنگ جدید
نمونه سوالات
دانلود فیلم بزرگسال
دانلود آهنگ جدید ایرانی
عاشقانه
کاشمر
نسیم سافت
یکم عاشقانه
یکم عاشقانهکاشمردانلود آهنگ جدیدکلی فروشیسئو و بهينه سازيدانلود آهنگ جديدسايت تفريحي و سرگرمينسيم سافتنمونه سوال امتحان
دانلود آهنگ جدید ایرانی