روبات تلگرام چیست؟

روبات تلگرام چیست؟

در این نوشته قصد داریم تا شما دوستان عزیز را با بحث روبات در برنامه تلگرام آشنا کنیم.در ادامه این نوشته به کاربرد های بسیار جالب ربات و چگونگی تهیه آن خواهیم پرداخت.

دانلود برنامه تلگرام

telegram bot 150x150 روبات تلگرام چیست؟

برای دانلود تلگرام کلیک کنید

روبات تلگرام نوعی حساب کاربری ویِژه هست که برای ارسـال و دریافت اتوماتیک پیغام طراحی شده است . کاربران میتوانند با ارسـال دستورات گوناگون با ربات های تلگرام در رابطه باشند؛ ایـن رابطه میتواند در یک مکالمه شخصی و یا در یک گروه ایجاد شود. شما میتوانید ربات خود را با استفاده از API تلگرام و از طریق درخوهست های HTTPS مدیریت بکنید .

AAEAAQAAAAAAAAPqAAAAJDViYjc2NDZjLTZjYjYtNGUzMS1iZGQ5LWJjNzgxZWUzMzRlZA روبات تلگرام چیست؟

آموزش های ارائه شده با جزئیات بالا ساخته شده و حتی برای کسانی که دانش بسیار کمی از کدنویسی دارند قابل استفاده است .

فرق های ربات تلگرام با افراد

 • ربات ها آخرین زمان آنلایـن بودن ندارند و همواره عبـار ت bot برای آنها نمایش داده می شود .
 • ربات ها فضای محدودی برای ذخیر اطلاعات داردند و پیغام های قدیمی تر بعد از پردازش توسط شما حذف میشوند.
 • ربات تلگرام نمیتواند شروع کننده مکالمه با کاربران باشد؛ تنها وقتی که کاربر ربات را به گروه اضافه نماید یا به آن پیغام بفرستد امکان ارسـال پیغام از طرف ربات وجود خواهد داشت.
 • در انتهای نام کاربری ربات همواره کلمه bot بودن دارد.
 • با اضافه شدن ربات به گروه؛ همه پیغام ها توسط ربات دریافت و تحلیل نمی شود مگر آنکه تنظیمات آن را تغییر داده باشید.
 • ربات های تلگرام هرگز غیرفع ال؛ آفلایـن یا خسته نمیشوند!

کاربردهای ربات تلگرام

در واقع میتوان گفت که ربات تلگرام میتواند هر کاربردی داشته باشد! روش استفاده از آنها به خلاقیت شما و الگوریتم هایی که برای آن تعریف میکنید بستگی دارد. بعضی از کاربردهای آنها به شرح زیر است:

 • رابطه با وب سرویس ها: یک ربات تلگرام میتواند کار های شما را کوتاه و بهینه نماید ؛ بعنوان مثال شما میتوانید هر زمان نظر یا فرم ارتباط جدیدی در سایت ارسـال شد؛ مستقیما در تلگرام آن را دریافت بکنید . و یا آخرین ایمیل های خود را به حساب تلگرام خود منتقل بکنید .
 • تهیه بازی های فکری ساده: روش رابطه شما با ربات تلگرام از طریق API ایـن قابلیت را ایجاد می نماید که سریع جواب های کاربران را تحلیل کـرده و نتایج متناسب با آن را برایشان ارسـال بکنید . ایـن قابلیت به شما امکان میدهد بازی های گوناگونی را طراحی و پیاده سازی نمایید.
 • وسائل های کاربردی: ربات تلگرام میتواند هر کاربردی داشته باشد؛ شما می باشید که کارایی آن را طرح ریزی میکنید. دریافت نرخ ارز؛ اطلاعات هواشناسی؛ اخبـار روز و تفریح و سرگرمی هرکدام نمونه های موفقی از کاربرد ربات تلگرام می باشند .

تهیه ربات تلگرام

برای تهیه ربات تلگرام یک ربات معرفی شده هست به نام BotFather. شما میتوانید با طی کردن چند قدم آسان ربات خود را بسازید. بعد از ایجاد آن یه کدهویت یا Authorization Token برای شما ارسـال می شود که درگاه رابطه ی شما با API خواهد بود. برای تهیه ربات تلگرام به مفاهیم و اطلاعات زیر نیاز خواهید داشت:

با ربات BotFather رابطه برقرار بکنید ؛ ایـن رابطه میتواند از طریق آدرس https://telegram.me/BotFather و یا نام کاربری [email protected] شروع گردد.

botfather روبات تلگرام چیست؟

دستور /newbot را برای آن ارسـال بکنید و ربات پدر از شما نام و نام کاربری ربات را درخوهست می نماید ؛ در انتها Token هویت را برای شما ارسـال خواهد کرد.

 • نام ربات (name) در لیست مخاطبان و توضیحات آن نمایش داده خواهد شد.
 • نام کاربری (username) یک عبـار ت کوتاه هست که برای معین لینک ربات و مخاطب قرار دادن آن توسط دیگـر ان به کار میرود. ایـن نام کاربری بایستی بین ۵ تا ۳۲ کاراکتر باشد و تنها میتواند حاوی حروف انگلیسی؛ اعداد و خط زیر (_) باشد. نام کاربری ربات بایستی همواره با کلمه bot تمام شود.
 • دقت کنید که نام کاربری به حروف بزرگ و کوچک حساس است؛ برای مثال شما میتوانید websima_bot یا web23bot را بعنوان نام کاربری خود انتخاب بکنید .
 • Token یک رشته از اعداد و حروف مثل ۱۱۰۲۰۱۵۴۳:AAHdqTcvCH1vGWJxfSeofSAs0K5PALDsaw هست که برای ایجاد رابطه بین شما و ربات بکار میرود.
 • چنانچه به هر دلیل Token خود را فراموش کردید با ارسـال دستور token/ به botfather یک کد جدید برای شما ارسـال می شود .

telegram bot روبات تلگرام چیست؟

سایر دستورات بسیار آسان بوده و عنوان آنها بیانگر کاری که انجام میدهند است .

setname/ نام ربات تلگرام را تغییر میدهد.

setdescription/ توضحیات مربوط به معرفی ربات را معین می نماید که میتواند تا ۵۱۲ کاراکتر باشد؛ کاربران ایـن متن را بعد از شروع مکالمه با ربات شما مشاهده میکنند.

setabouttext/ ایـن متن که حداکثر میتواند ۱۲۰ کاراکتر باشد در پروفایل ربات نمایش داده می شود و وقتی که کسی ربات تلگرام شما را به اشتراک میگذارد در زیر نام نشان داده می شود .

setuserpic/ برای معین عکس پروفایل ربات تلگرام استفاده می شود .

تلگرام , حذف اکانت تلگرام , دانلود تلگرام , اکانت تلگرام , کانال تلگرام , تلگرام , حذف اکانت تلگرام , دانلود تلگرام , کانال تلگرام

setcommands/ برای معین دستورات جانبی و تکمیلی برای ربات شما استفاده می شود .

setjoigroups/ ایـن دستور برای معین قابلیت افزوده شدن ربات به گروه ها استفاده می شود . چنانچه ربات شما برای رابطه در گروه ها طراحی نشده هست میتوانید ایـن قابلیت را غیرفع ال بکنید .

setprivacy/ معین می نماید که ربات شما چه پیغام هایی را در گروه دریافت نماید ؛ چنانچه ایـن مورد غیرفع ال شود ربات تمام پیغام های ارسـال ی در گروه ها را دریافت و برای شما ارسـال خواهد کرد.

deletebot/ ربات شما را حذف کـرده و ایـن نام کاربری را آزاد می نماید .

دقت کنید که هرکدام از ایـن تغییرات به چند دقیقه زمان برای اجرا شدن نیاز خواهند داشت.

 

هک با ربات تلگرام

یکـی از شایعاتی که در مورد ربات ها تلگرام گفته می شود آن هست که به اطلاعات شخصی شما دسترسی دارند و ممکن است برای جاسوسی از شما بکار گرفته شوند؛ چنانچه یک نگاه سطحی به خروجی های API داشته باشید مدقت خواهید شد که امکان هک کردن کاربران از طریق ربات تلگرام وجود ندارد.

اولا ربات ها تنها وقتی به شما دسترسی خواهند داشت که با آنها رابطه برقرار کـرده باشید؛ یعنی پیامی با آنها ارسـال کـرده باشید. ثانیا از هر کاربر نام؛ فامیل ؛ شناسه کاربری و آی دی کاربری برای ربات قابل دسترس خواهد بود؛ ایـن اطلاعات تنها برای ایجاد رابطه ربات با شما در دسترس آن است . علاوه بر ایـن ها ربات ها به تصویر شما دسترسی دارند؛ اما امکان ذخیره آن از روی سرورهای تلگرام را نخواهند داشت و تنها میتوانند تصویر را برای شما یا کس دیگـر ی ارسـال کنند.

پس همه اطلاعاتی که به ربات تلگرام ارسـال می شود ؛ به راحتی و با اضافه کردن شماره ارتباط شما به لیست مخاطبان یک فرد قابل دسترسی است . هیچ گونه دسترسی به اطلاعات گوشی؛ مکالمات شما با دیگـر ان و یا هر نوع دیتای دیگـر ی برای ربات ها وجود ندارد.

بنظـر شما چه کارهایی میتوان با ربات تلگرام انجام داد؟ ایـن ربات های تا چه میزان محبوب خواهند شد؟ آیا پتانسیل آن را دارند که جایگزین نرم افزارهای آسان تلفن همراه شوند؟ نظـر ات خود را با ما در بین بگذارید.

در انتها یکـی از ربات هایی که توسط تیم وبسیما ساخته و منتشر شده رو به شما معرفی میکنیم. با دقت به ایـن که ایـن ربات از کیبورد ربات تلگرام استفاده می نماید در گوشی های قدیمی تر ممکن است کار با آن کمی سخت باشد ولی در گوشی های جدید و تبلت و دسکتاپ کار با آن بسیار راحت و لذت بخش خواهد بود.

ایـن ربات تلگرام قیمت روز خودروها رو در دسته بندی های مجزا در اختیار کاربر قرار داده و بصورت اتوماتیک اطلاعات رو از سرور دریافت می نماید . برای رابطه با ایـن ربات روی لینک ربات قیمت خودرو تلگرام کلیک بکنید .

منبع

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان
ارزان
دانلود آهنگ جدید
نمونه سوالات
دانلود فیلم بزرگسال
دانلود آهنگ جدید ایرانی
عاشقانه
کاشمر
نسیم سافت
یکم عاشقانه
یکم عاشقانهکاشمردانلود آهنگ جدیدکلی فروشیسئو و بهينه سازيدانلود آهنگ جديدسايت تفريحي و سرگرمينسيم سافتنمونه سوال امتحان
دانلود آهنگ جدید ایرانی