سرور مجازی چیست?

در این مطلب قصد داریم تا شما عزیزان را با مفهوم کلی سرور مجازی ایران بیشتر آشنا سازیم.در ادامه این مطلب به چگونگی کار با سرور مجازی خواهیم پرداخت.

vps سرور مجازی چیست?

qaemhost

بگذارید ابتدا از مسائل ساده‌تر شروع کنیم. قبل از آنکه به پرسش سرور مجازی چیست جواب دهیم و بدانیم سرور مجازی چه استفاده و نفعی برای ما دارد؛ ابتدا بایستی تعاریف آسان شروع کنیم.

سرور مجازی همـان ند یک رایانه و رایانه‌ای است که همواره روشن است و به ایـن ترنت دسترسی دارد. میتوان به نوعی اسم آن را رایانه همواره آنلایـن گذاشت!

به سرور مجازی وی پی اس گفته می‌شود وی پی اس یا VPS مخفف عبـار ت Virtual Private Server است به آن Virtual Machine یا ماشین مجازی گفته می‌شود.
سرور مجازی مثل هر رایانه دارای سیستم علت است! یعنی شما میتونید روی آن ویندوز نصب بکنید و یا از توزیع های لینوکسی استفاده نمایید!

اکثرا روی سرور های مجازی ویندوز از ویندوز سرور ها (Windows Server) نصب می‌شود. .
ممکن است برای شما پرسش شده باشد سرور مجازی چیست ؟ چرا اسم آن مجازی است؟

ماشین مجازی یا سرور مجازی بدلیل ایـن که روی سرور های قدرتمند دیگـر ی ساخته می‌شوند که به آنها سرور اختصاصی می‌گویند به همین دلیل سرور مجازی نام گرفته‌اند.

سرور اختصاصی ممکن است برای مثال ۳۲ یا ۶۴ گیگ و یا بیشتر؛ رم داشته باشد! در حالیکه سرور مجازی ممکن است یک گیگ رم داشته باشد. پس احتما لا برایتان معین شده که سرور مجازی از سرور اختصاصی نشئت میگیرد.
هر سرور مجازی مثل هر رایانه دیگـر یک یوزر و پسورد دارد که تنها کسانی که دسترسی دارند بتوانند به سرور دسترسی پیدا کنند.

در ادامه بیشتر راجع به آن حرف میکنیم. سرور مجازی چیست؟ با سرور ساز همراه باشید.

what is vps2 serversaz سرور مجازی چیست?

استفاده سرور مجازی

سرور های مجازی بدلیل دارا بودن پورت پر قدرت برای کار های مفرق ی استفاده می‌شوند. عمده ترین استفاده سرور مجازی؛ هاست دریافت و میزبانی وب است
میتوان روی سرور مجازی سیستم علت ویندوز همراه با وب سرور IIS و یا یک توزیع لینوکسی همراه با کنترل پنل دایرکت ادمین یا سی پنل نصب کرد و آن را به عنوان سرور دریافت و یا هاستِ سایت قرار داد.
استفاده سرور مجازی تنها به همینجا ختم نمی‌شود! هر نرم افزاری که نیاز دارد بصورت ۲۴ ساعته در حال کار باشد یک سرور مجازی را می‌طلبد!

حال ممکن است برای شما پرسش شده باشید که پورت سرور مجازی چیست ؟ ممکن است برای شما جذاب باشد که دریافت در سرور مجازی با پورت ۱۰۰۰ مگابیت سرعتی معادل ۱۲۵ مگابایت برثانیه را دارد!

ایـن خودش برای کاربران داخل ایران یک رویا است! اما امیدواریم که روزی ایـن آرزو به یک موضوع عادی تبدیل شود ولی فکرش را بکنید یک فایل ۱ گیگابایتی در عرض کمتر از ۱۰ ثانیه دریافت شود!

اما سرعت دریافت و وقت آن به مسائل زیادی بستگی دارد و تنها پورت سرور در آن دخیل نیست و بدلیل زیاد نشدن مطلب فعلا از ایـن موضوع گذر میکنیم و به موضوع بعد می پردازیم.

what is vps 2 سرور مجازی چیست?

اتصال به سرور مجازی (VPS)

بطور خلاصه در شبکه هر رایانه یک شناسه دارد. چیزی که سبب شناخته شدن آن در شبکه می‌شود.

برای ایـن که بتوانید به سرور مجازی خود متصل شوید ابتدا بایستی بدانید آیپی سرور مجازی چیست آیپی سرور مجازی اکثرا آیپی ورژن چهار است .

یک عدد ۳۲ بیتی که بدین صورت است: ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ شما برای اتصال به سرور مجازی خود حتما نیاز دارید که بدانید آیپی سرور مجازی چیست.
چنانچه سیستم علت سرور شما ویندوز باشد میتوانید با rdp که مخفف remote desktop protocol هست به سرور خود متصل بشید و همـان ند رایانه خود با آن کار بکنید .
ممکن است برای شما پرسش پیش‌آمده باشد که روش اتصال به سرور مجازی لینوکس چطور است؟

چنانچه سیستم علت آن یکـی از توزیع های لینوکسی است بایستی از طریق SSH به آن متصل شوید. چنانچه روی رایانه خود از ویندوز استفاده میکنید و میخواهید به یک سرور لینوکسی متصل شوید بایستی از نرم افزار putty استفاده نمایید.

خرید فروش سرور مجازی ارزان,خرید وی پی اس , خرید وی پی اس آلمان ارزان , خرید وی پی اس فرانسه ارزان,قائم هاست , سرور مجازی ایران , خرید سرور مجازی ایران

ممکن است که برای شما پرسش پیش‌‌آمده باشد که نرم افزار putty چیست؟ نرم افزار putty نرم افزاریست که روی سیستم علت ویندوز نصب می‌شود و توسط آن میتوانید به محیط CLI و کامند لایـن سرور مجازی لینوکس خود دسترسی پیدا بکنید و دستورات را اجرا بکنید .

در صورتی که سیستم علت رایانه شما توزیع های لینوکسی باشند میتوانید داخل ترمینال جهت اتصال به سرور مجازی لینوکس خود ایـن دستور را وارد نمایید:

هر رایانه‌ای دارای یوزر و پسورد است . سرور های مجازی از ایـن قاعده مستثنی نیستند. در سرور ویندوز یوزر administrator بیشترین دسترسی را دارد و در سرور های مجازی لینوکسی یوزر root است که حکمرانی می‌کند!

vps سرور مجازی چیست?

چگونگی کار با سرور مجازی

خب حالا چطور با سرور مجازی خود کار کنیم؟ چنانچه سیستم علت سرور مجازی شما ویندوز است؛ همـان طور که پیش‌تر عرض شد میتوانید با Remote Desktop به آن متصل شوید و همـان ند رایانه خود (اما چنانچه از ویندوز استفاده میکنید) با آن کار بکنید .
در هنگام ی‌که سیستم علت سرور مجازی شما یکـی از توزیع های لینوکسی مثل CentOS و Ubuntu و Debian و.. باشد بایستی توسط ssh به آن متصل شوید؛ در ایـن شیوه شما بایستی با دستورات لینوکسی کاملا آشنا باشید و بتوانید دستورات ضروری را بزنید.

یا میتوانید روی سرور مجازی لینوکس خود رابط گرافیکـی نصب بکنید و یک محیط گرافیکـی داشته باشید.

مزیت ایـن کار راحت تر شدن کار با سرور مجازی است منتها یک سروری که برای میزبانی سایت استفاده می‌شود بدلیل حفظ پایداری اکثرا رابط گرافیکـی نصب نمی‌شود.
اما کار با سرور مجازی آن محیط گرافیکـی ممکن است با کمی مکث همراه باشد و ایـن به دلیل فاصله سرور تا رایانه شماست برای مثال ممکن است سرور شما در کشور های خارجی مستقر باشد. اما بعضی وقتها هم ایـن مکث ها و تاخیر ها بدلیل کیفیت پایین سرور مجازی است .

 

qaemhost.ir

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان
ارزان
دانلود آهنگ جدید
نمونه سوالات
دانلود فیلم بزرگسال
دانلود آهنگ جدید ایرانی
عاشقانه
کاشمر
نسیم سافت
یکم عاشقانه
یکم عاشقانهکاشمردانلود آهنگ جدیدکلی فروشیسئو و بهينه سازيدانلود آهنگ جديدسايت تفريحي و سرگرمينسيم سافتنمونه سوال امتحان
دانلود آهنگ جدید ایرانی