گزینه های مهاجرت به کانادا برای متخصصان پزشکی و پرستاران

healthcareworkers1 گزینه های مهاجرت به کانادا برای متخصصان پزشکی و پرستاران

http://migrate.mento.ir/services/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA

کشور کانادا به عنوان یک کشور پیشرفته با سطح رفاه بالا به عنوان یکی از مقاصد اصلی مهاجرین است .همچنین این کشور جهت جذب نیروهای کار متخصص و پیشرفته پروگرام های گوناگونی دارد.این مسئله نشانگر این مورد است که دولت کانادا نیز به دنبال جذب این نیروها جبران کمبود های خود در زمینه های گوناگون شغلی است.طبق آمار های اعلام شده توسط نهاد های مربوطه این کشور همچنان نیاز زیاد ی به جذب نیروهای کار در زمینه های پزشکی، بهداشت و پرستاری دارد.پروگرام دولت کانادا در این زمینه به صورت جامع کامل جهت همه کشور در نظر گرفته شده است تا بتوانند پزشکان متخصص، پرستاران،دندانپزشکان،داروسازان و غیره را جذب نماید .این روزها نسبتا تمام شهر ها و استان های کانادا به افرادی که در زمینه مراقبت های بهداشتی پزشکی تخصص دارند نیاز دارد.در ادامه خلاصه ای از راه های مهاجرت قانونی جهت متخصصان حرفه بهداشت آورده شده است.

کانادا دوره خاصی را در زمینه مهاجرت تجربه می نماید . از طرفی نیاز شدید به قوت آدم ی بیش از پیش وجود دارد و از طرف دیگر به ۹ ساله محافظه کاران ضد مهاجر در قدرت و تلاش آنان جهت غیر شفاف نیز ناکارآمد کردن حداکثری سیسـتم مهاجرت شاهد نوعی به ریختگی سردرگمی در کلیت سیـستم هستیم. با آمدن لیبرالها اما امید می رود که شاهد شرایط بهتری باشیم مقررات منطقی در این زمینه حاکم شود.

در این مطلب امکانات پیش روی فارغ التحصیلان رشته های پیشرفته مانند پزشکان، دندانپزشکان، داروسازان، صاحبان آزمایش گاههای تشخیص طبی، وکلا، حسابداران، مهندسین مشاور و…….. که از آنها به عنوان افراد پیشرفته و یا Professionals یاد می شود در شرایط فعلی یعنی مطابق مقررات موجود در لحظه ای و فوری ه ۲۰۱۶ جهت مهاجرت به کانادا تحلیل می کنیم.افراد پیشرفته مورد بحث در این مقاله حاوی افرادی هستند که در یکی از رشته های مورد مثال در بالا تحصیل کرده اند مجوز کار دریافت کرده اند این افراد شخصا مسوول اقدامات پیشرفته خود هستند چنانچه چه ممکن است در قالب مجموعه به کار اشتغال داشته باشند ولی مجوز کار آنها قایم به شخص است نمایندگی پذیر نیست.

این افراد به دو دسته کلی تقسیم می شوند :

۱٫شاغلین جوان و تازه کار : افرادی که اخیرا وارد این مشاغل شده اند زیر سی سال سن دارند و هدفشان از مهاجرت در درجه اول خود و پس فرزندانی است که اقطعا لا یا هنوز جهان نیامده اند یا زیاد کم سن سالند.

۲٫شاغلین بین سال و با سابقه: افرادی که سالهاست در این مشاغل کار کرده اند و هدفشان از مهاجرت در درجه اول ایجاد امکان جهت فرزندانی است که در دهه دوم زندگی خود هستند .

برای مهاجرت به کانادا دو دسته پروگرام مهاجرتی وجود دارد :

برنامه های قوت کارشناس حاوی پروگرام قوت کارشناس فدرال (از مسیر سیـستم ورود سریع)، پروگرام قوت کارشناس کبک و نیز پروگرام های جسته گریخته قوت کارشناس استانی. این پروگرام ها در شرایطی ممکن است جهت دسته اول مناسب باشد.
برنامه های تجاری موجود حاوی برنامه قوت کارشناس کبک، برنامه کارآفرینی کبک و برنامه های تجاری استانی که این پروگرام ها بیشتر مناسب دسته دوم خواهد بود.
برنامه های قوت کارشناس :

زمانی بود که عملا تمام افراد پیشرفته امکان اقدام در پروگرام های قوت کارشناس را داشتند بدون هر گونه مانعی پذیرفته می شدند این روند دست کم در مورد گاهي از این رشته ها تا انتها سال ۲۰۱۴ به بهتر ی برقرار بود کافی بود همت می کردند نمره زبانی به دست می آوردند و آنگاه پزشک یا حسابدار و یا ….. با تعرفه اندکی امکان مهاجرت داشت. این روزها اما شرایط مانند قبل نیست. برای پروگرام فدرال بایستی از سیسـتم ورود سریع كار بکنید .در این برنامه افراد پروفایل می سازند و منتظر دریافت دعوتنامه از دولت فدرال می شوند این دعوتنامه اما بدون داشتن توصیه شغل یا مورد علاقه قرار گرفتن از طرف یکی از استانها شانس زیاد ی برای صدور ندارد به این ترتیب اگرچه پزشک یا دندانپزشک یا وکیل دادگستری امکان باز کردن پروفایل دارد ولی شانس چندانی ندارد. چرا؟

صدور پیشنهاد شغل از طرف کارفرمای کانادایی جهت این افراد نشدنی است جهت چه که این افراد برای کار در کانادا نیازمند دریافت مجوزهای مربوطه اند به مفهوموکیل بایستی به عضویت کانون وکلا در آید پزشک باید در سیستم پزشکی این سامانه شناخته شود. برای این جریان اولا بایستی اقامت داشت و ثانیا بایستی تمام مسیر چندساله و پر فراز نشیب آنرا طی کرد. هیچ کارفرمایی نمی تواند به پزشک بدون مجوز کار، پیشنهاد شغل بدهد اگر هم بدهد معتبر نیست پس عملا این راه بسته است فرقی نمی نماید حسابدار باشید، وکیل باشید یا پزشک. این افراد دقیقا به همین دلیل شانسی جهت مورد تذکر قرار گرفتن از طرف استانها نیز ندارند.فقط در حالتی ممکن است در سیـستم فدرال شانسی داشته باشند که سطح بالایی از زبان بدانند به گونه ای که تمام امتیاز زبان را بگیرند سن زیر سی سال داشته باشند خواهر برادری در کانادا منتظرشان باشد و عملا امتیازی بالاتر از ۴۵۰ در سیسـتم ورود سريع بدون توصیه شغل کسب کنند. در این صورت با توجه به روند انتخاب افراد که کف امتیاز گزینش شوندگان در همین حوالی است شانسی جهت انتخاب خواهند داشت.

برنامه قوت کارشناس کبک هم که باز است و باز نیست به فرض اینکه مساله ثبت پرونده و داستانهای تمام نشدنی کبک را ندیده بگیریم محدودیتی برای اقدام نیست ولی این افراد فقط زمانی شانس قبولی دارند که زبان فرانسه زیاد عالی بدانند و دست کم مدرک زبان b2 داشته باشند از طرف دیگر سنشان زیر ۳۵ سال باشد و چنانچه همسر دارند او نیز شرایط مناسبی داشته باشد. این شرایط به ندرت ممکن است در گروه های شغلی مورد اشاره ما جمع شود. پروگرام های استانی قوت کارشناس نیز عملا بی خاصیتند و کمکی به این گروه نمی نماید نامشان را نمی توان امکان گذاشت. این پروگرام ها مقطعی اکثرا مختص فارغ التحصیلان یا ساکنین آن استانهاست شرط پیسنهاد شغل هم نیاز اولیه آنهاست.به طور خلاصه می توان گفت پروگرام قوت کارشناس جهت جوانان تازه کاری که تلاش بسياري در زبان آموزی داشته اند ممکن است راه حل مفید ی باشد به خصوص که اکثرا ٌ هنوز توان مالی اقدام تجاری را ندارند.

در مورد برنامه های تجاری:

افراد پیشرفته موضوع بحث ما بیشتر دسته دوم هستند یعنی شاغلین بین سال با سابقه که اکثرا در کار پیشرفته می باشند و چه بسا کارمندانی را هم در دفتر به کار گرفته اند. بسياري از آنها در طول سالیان کار اندوخته ای هم دارند و به اندازه کافی ی دارند هدف اولیه برای كار نیز ایجاد فرصت جهت فرزندانشان است. این دسته بعضی وقتها اصلا قصد ماندن در خارج از کشور را ندارند مایلند فرزندان را مستقر کنند و خود در رفت آمد باشند.

پروگرام های تجاری جهت این دسته از افراد ممکن است کار آمد باشد اما با اهمیت است که بدانیم کدام برنامه چگونه ؟ پروگرام های تجاری دست کم در زمان حال در بین پروگرام های فدرال وجود ندارد. برنامه سرمایه گذاری کبک و برنامه های کارآفرینی کبک دیگر استانها نظیر بریتیش کلمبیا، منیتوبا ….

دقت بکنید فقط پروگرام سرمایه گذاری، پروگرام کبک است و پروگرام های استانهای دیگر به غلط در بازار ایران به عنوان سرمایه گذاری خوانده می شوند این برنامه ها، پروگرام های کارآفرینی هستند به مفهومضروری ه آنها ایجاد کسب کار و اداره آن زیر شرایط معین ی است ضمن اینکه این روزها در اکثر آنها ویزای اقامتی در کار نیست باید با ویزای کار بروید دو سال بیزنس بکنید تا ممکن است واجد شرایط كار جهت اقامت شوید. کبک نیز پروگرام کارآفرینی دارد که هنوز اعلام بازگشایی جهت سال ۲۰۱۶ نشده است. در تمام این پروگرام ها یعنی سرمایه گذاری کبک انواع کارآفرینی استانی مدیریت شرط ضروری جهت اقدام است متقاضی باید اثبات نماید که دست کم دو سال مدیر بوده است.

نکته ای که بسياري از مجموعه های مهاجرتی به آن توجه ندارند به این دسته از شاغلین پیشرفته مشاوره غلط می دهند این است که تعریف مدیریت در برنامه های تجاری استانی همچنین کارآفرینی کبک در مورد پزشکان، دندانپزشکان …… صدق نمی نماید . ضمن اینکه الزام به راه اندازی بیزنس در کانادا با توجه به جنس کار این افراد عملا بی وجه است.تنها پروگرام ای که تعریفش از مدیریت حاوی مشاغل پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی، وکالت، صاحبان کلینیکهای روانشاسی، صاحبان دفاتر حسابداری، صاحبان دفاتر مهندسی مشاور و این قبیل افراد می شود پروگرام سرمایه گذاری کبک است. و عملا اقدام در برنامه های پیش گفته اتلاف و پول شماست. علاوه بر این در پروگرام سرمایه گذاری کبک که اتفاقا به راحتی افراد پیشرفته را می پذیرند هیچ تعهدی جهت ایجاد شغل و یا هر گونه اقدام مخصوص پس از مهاجرت به کانادا ندارید اقامت دایم بدون شرط کانادا را دریافت می بکنید . از این جهت متقاضی بعد از مستقفر کردن خانواده براحتی می تواند زندگی را به گونه ای که کسب و کار در ایران را حفظ نماید و هم وضعیت اقامتی خود خانواده را تثبیت نماید تنظیم نماید .

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان
ارزان
دانلود آهنگ جدید
نمونه سوالات
دانلود فیلم بزرگسال
دانلود آهنگ جدید ایرانی
عاشقانه
کاشمر
نسیم سافت
یکم عاشقانه
یکم عاشقانهکاشمردانلود آهنگ جدیدکلی فروشیسئو و بهينه سازيدانلود آهنگ جديدسايت تفريحي و سرگرمينسيم سافتنمونه سوال امتحان
دانلود آهنگ جدید ایرانی